Новости

Чи дадуть допомогу на дитину, якщо він народився за кордоном?

  1. Орфографічна помилка в тексті:

2 березня 2011, 10:44 Переглядів: 2 березня 2011, 10:44 Переглядів:   Для отримання допомоги дитини потрібно зареєструвати громадянином України

Для отримання допомоги дитини потрібно зареєструвати громадянином України.

"Добрий день," Юрлікбез "! У мене є невістка, яка вчиться в Німеччині. Вона зараз вагітна, народжувати буде приблизно навесні 2011 року. Швидше за все, в Німеччині. Чи призначається їй допомогу на 1 дитину від держави України (12 000 гривень) ? чи потрібні якісь папери з Німеччини для цього? ".

консультує адвокат Донецькій адвокатської колегії Марина Гавяда:

"Незалежно від того, де буде народжувати ваша невістка, вона має право отримувати допомогу після народження дитини (ст. 3 Закону України" Про державну допомогу сім'ям з дітьми "), за умови, що зареєструє свого малюка як громадянина України.

Для цього їй потрібно подати до Посольства України в Німеччині: 1) закордонний паспорт і його копію, копію внутрішнього паспорта; 2) заяву про оформлення набуття дитиною громадянства України (заповнюється в Посольстві); 3) копію свідоцтва про народження дитини з перекладом на українську мову. Після реєстрації дитини вашої невістці видадуть відповідну довідку.

Потім, щоб інформацію про дитину вписали в закордонний паспорт, невістці знову потрібно подати в Посольство такі документи: 1) закордонний паспорт і його копію; 2) заяву про внесення даних дитини в закордонний паспорт; 3) копія довідки про реєстрацію дитини як громадянина України (видається Посольством); 4) копія свідоцтва (з перекладом на українську мову) про народження дитини. І тільки після всього цього ваша невістка отримує право звертатися за фінансовою допомогою від України.

У статті 5 цього Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" написано, що це посібник призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків дитини. Однак документи, які потрібно туди подати, людина (претендент на допомогу) повинен подавати самостійно. Але якщо з якої-небудь поважної причини він цього зробити не може (до цих причин відноситься і навчання за кордоном - як у випадку з вашої невісткою), то збором необхідних паперів зобов'язані зайнятися органи, які призначають і виплачують допомогу. Для цього вашій невістці знову доведеться звернутися з письмовою заявою (у вільній формі) в Посольство України в Німеччині, в якому написати, що вона - громадянка України, яка народила дитину в Німеччині, має повне право на фінансову допомогу з української сторони (тут потрібно послатися на описані вище статті). Також в заяві нехай пропише, що від німецької держави вона не отримує ніяких грошей у зв'язку з народженням малюка. Після цього її заяву Посольство передасть до відповідного органу соціального захисту населення в Україні, який і займеться збором потрібних документів ".

Питання надсилайте на адресу: [email protected]

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи дадуть допомогу на дитину, якщо він народився за кордоном?". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи призначається їй допомогу на 1 дитину від держави України (12 000 гривень) ?
И потрібні якісь папери з Німеччини для цього?